پایه نهم

انشا چرا قضاوت دیگران اشتباه است

انشا با موضوع چرا قضاوت دیگران اشتباه است پایه نهم

پایه نهم انشا چرا قضاوت دیگران اشتباه است

مقدمه:

قضاوت کردن بدون اساس و مدرک و مشاهدات میدانی قطعا یکی از اشتباه ترین کار هایی است که هر انسانی مرتکبش خواهد شد و می تواند عواقب بدی نیز داشته باشد و این شرایط به هیچ عنوان مثبت نیست و چه بسا می تواند موجب اختلافات زیادی شود.

تنه انشاء:

در درجه اول باید بدانیم که شرایط انسان ها در قبال تصمیم گیری ها با یکدیگر متفاوت است و قطعا هر کسی ممکن است در یک شرایط مشابه تصمیم خاص خود را گرفته و یا این که در حین مواجه شدن با این مشکل تفاوت هایی در عکس العمل ها وجود داشته باشد که ما از آن ها بی خبر هستیم.

مسئله این است که با دریچه فکر و ایده ای که خودمان داریم به آن می نگریم و این کار اساسا موجب اشتباهات بزرگ و زیادی در میان انسان ها می شود و قطعا هیچ چیز مثبتی در این وضعیت به سراغ شما و فردی که مورد قضاوت قرار می گیرد وجود ندارد.

باید گفت که وقتی کسی را قضاوت می کنیم شاید تنها زمانی متوجه اشتباهمان شویم که خودمان هم در این جایگاه قرار گرفته و وضعیت کاملا مشابهی را تجربه کنیم. هر چه سنمان بالا تر برود با تجربه های بیشتری روبرو می شویم. حتی اگر کسی در حال انجام اشتباهی باشد نباید با این دید در روز دیگر و ساعت دیگر او را قضاوت کنیم.

قضاوت انسان ها اشتباه است چون شرایط هر کدام از ما با یکدیگر فرق دارد.

مطلب پیشنهادی :  انشا با موضوع اگر پول زیادی داشتید چه می کردید
انشا چرا قضاوت دیگران اشتباه است
انشا چرا قضاوت دیگران اشتباه است

نتیجه گیری:

شاید فرد مورد نظر در این وضعیت بهترین تصمیم را گرفته باشد که از نظر ما اشتباه باشد، شاید در مورد تمام قضیه اطلاعات کافی را نداشته باشیم. پس بهتر است زود قضاوت نکنیم.

 

انشا چرا قضاوت دیگران اشتباه استپایه نهم

گردآوری توسط: مرجع انشا / انشائی

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!
برچسب ها
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 + = 20