پایه هفتم

انشا مورچه ای که بار می کشد

انشا با موضوع مورچه ای که بار می کشد پایه هفتم

پایه هفتم انشا مورچه ای که بار می کشد

مقدمه:

هر کسی در زندگی خود هدف و آینده مشخصی دارد که خودش آن را می تواند دچار تغییرات گسترده کرده و باعث شود که به هدفی که می خواهد برسد، مسئله کلیدی این است که اهداف و ذهنیت انسان ها نسبت به یکدیگر متفاوت است و اگر بخواهیم در مورد چنین مضمونی صحبت کنیم باید بگوییم که انسان ها درست در زمانی که لازم است می دانند چه کاری انجام دهند و اهداف هر انسان با دیگری متفاوت است.

تنه انشاء:

ما تغییرات رفتاری ناگهانی و البته دگرگون شدن زندگی در حیوانات را مشاهده نمی کنیم، در فطرت و غریزه یک موجود زنده مانند مورچه نهفته شده است که باید کار مشخصی را انجام دهد. او بار می کشد، دانه ای را به خانه اش حمل می کند و البته که می دانیم تا چندین برابر جسم خود را می تواند در این حمل و نقل جابجا کنند.

این جابجایی از سوی او رخ می دهد و زمانی که حس می کند این اتفاق به طور کامل و موفقیت آمیز انجام شده است مجددا همان را تکرار می کند. اما عموما انسان ها از تکرار فراری بوده و سعی می کنند هدف خود را آن طور که باید و شاید دنبال کنند. وقتی در مرحله ای از زندگی شکست می خورند از آن فراری شده و به سوی کار و هدفی دیگر می روند تا نتیجه مطلوبی داشته باشد.

انشا مورچه ای که بار می کشد
انشا مورچه ای که بار می کشد

نتیجه گیری:

هر چه این تلاش مکرر تر و طولانی مدت تر باشد قطعا موفقیت برای یک انسان می تواند هدفمند تر باشد، او وقت زیادی صرف می کند، سعی می کند به هدفی که دارد برسد و زمانی تلاش موفقیت آمیز خواهد بود که او نقش خود را برای دستیابی به آن خوب ادا کند.

مطلب پیشنهادی :  انشا جمله معروف آسمان و ریسمان را سر هم بافتن

انشا مورچه ای که بار می کشدپایه هفتم

گردآوری توسط: مرجع انشا / انشائی

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!
برچسب ها
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

45 − 44 =