پایه یازدهم

انشا ضرب المثل بالای سیاهی رنگی نیست

انشا پایه یازدهم بالای سیاهی رنگی نیست

پایه یازدهم انشا ضرب المثل بالای سیاهی رنگی نیست

مقدمه:

برخی بدشانسی را مقصر بسیاری از مشکلات می دانند، برخی تمام تلاش خود را انجام داده و باز هم به نتیجه می رسند و البته این از نظر خودشان است، شاید واقع برای انجام آن کار از اول برگزیده نشده و فرد موفقی نباشند، برخی نیز وقتی تصمیمی می گیرند نمی توانند آن را به اتمام برسانند.

تنه انشاء:

هر کدام از ما وقتی اتفاق بسیار تلخ و سختی در پیش و رو داریم و سرانجام رخ می دهد، ممکن است احساس کنیم به نتیجه نرسیده و قطعا اگر به نتیجه نرسد دیگر برای ما تفاوتی نخواهد داشت که چه بر سر ما آمده و حتی چه چیزی باعث شده که این اتفاق رخ دهد، در واقع می خواهیم که زندگی ادامه پیدا نکرده و حتی گاهی نا امیدی کامل به سراغمان می آید که به هیچ عنوان پسندیده و درست نیست و عاقبت خوشی نیز ندارد.

ضرب المثل بالای سیاهی رنگی نیست حد مشکل و سختی را مثال می زند که در واقع پس از این اتفاق دیگر هیچ چیزی نمی تواند وضعیت ما را بدتر کند، ما در این زمینه به سختی و به بدترین شکل ممکن شکست خورده ایم و خبر خوشی نیز در جریان نیست و اتفاق خوبی نیز نخواهد افتاد. چه بسا که هیچ گاه نباید با چنین وضعیتی پیش برویم و اظهار نا امیدی بدترین شکست برای یک انسان است.

در واقع ممکن است شکست اصلی یک جبران داشته و یا این که حتی اگر جبرانی هم در کار نباشد، تجربه ای خواهد بود برای این که مسیر زندگی را درست برویم.

مطلب پیشنهادی :  انشا با موضوع همدلی و اتحاد پایه یازدهم
انشا ضرب المثل بالای سیاهی رنگی نیست
انشا ضرب المثل بالای سیاهی رنگی نیست

نتیجه گیری:

این مسیر گاه پیچیده می شود و فشار های روحی و روانی زیادی به ما وارد می کند و می گوییم وقتی در این شرایط بد هستیم، دیگر بدتری در کار نیست، چون با بزرگ ترین مشکلش کنار آمده ایم و هر چه نیز بدتر شود ما دیگر امیدی به آینده نداریم و چه بسا که گاه کاملا برعکس باشد و ریسک کنیم. چون اعتقاد داریم بالاتر از این مشکل مشکلی وجود ندارد.

انشا ضرب المثل بالای سیاهی رنگی نیستپایه یازدهم

گردآوری توسط: مرجع انشا / انشائی

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!
برچسب ها
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

78 − = 76