پایه نهم

انشا چهارشنبه سوری یا چهارشنبه سوزی

انشا با موضوع چهارشنبه سوری یا چهارشنبه سوزی برای پایه نهم

پایه نهم انشا چهارشنبه سوری یا چهارشنبه سوزی

مقدمه:

چهارشنبه آخر سال در فرهنگ کشورمان بسیار مهم است و ما در آن و پیش از فرا رسیدن سال نوی شمسی به خوشی و شادی می پردازیم، این اتفاق می تواند مسئله بسیار مهمی باشد و باید در نظر داشته باشیم که وقتی از چهارشنبه سوری حرف می زنیم، رسوماتی را باید به خاطر آوریم که همواره به عنوان اتفاقات مثبت یاد می شود.

تنه انشاء:

چند سالی است که چهارشنبه سوری درگیر اتفاقات اشتباهی شده است و از جمله آن ها استفاده از مواد محترقه است که به هیچ عنوان نمی تواند زیبا باشد و چه بسا که چهره زیبای این رسم جالب و کهن پارسی را بسیار تیره کرده است. در واقع هر ساله مرگ و قطع اعضای بدن بسیاری را می بینیم و هر سال نیز سعی می کنیم که این اتفاق کم تر رخ دهد، در صورتی که چنین نیست و همین طور وضعیت بدتر و تلخ تر می شود.

کافی است که گزارش بیمارستان ها که از طریق شبکه های تلویزیون در این روز پخش می شود را مشاهده کنید. متوجه می شوید که بسیاری از ما درگیر این مسئله به شکلی اشتباه شده ایم و آن که باید رخ دهد را انجام نمی دهیم. نباید اجازه دهیم که چهارشنبه سوری تبدیل به روز چهارشنبه سوزی شود که می تواند پایان تلخ و بدی در سال ما داشته باشد.

انشا چهارشنبه سوری یا چهارشنبه سوزی
انشا چهارشنبه سوری یا چهارشنبه سوزی

نتیجه گیری:

چهارشنبه سوری گاه در کشور ما و شهر های مختلف با کارناوال مرگ اشتباه گرفته می شود، مسئله مهم دیگر نیز این است که وقتی چهارشنبه سوری شروع می رود در دل تمام پدر و مادر ها دلهره بزرگی پیش از شروع سال نو نهفته است که قطعا باید تغییر کرده و اصلاح شود. آن ها نباید درگیر این ترس شوند و این ترس می تواند شروع بدی باشد.

مطلب پیشنهادی :  انشا درباره جمله هرگز نگوييد خدايا من مشكل بزرگی دارم هميشه بگوييد اي مشكل من خداي بزرگي دارم

 

انشا چهارشنبه سوری یا چهارشنبه سوزیپایه نهم

گردآوری توسط: مرجع انشا / انشائی

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!
برچسب ها
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

− 1 = 2