پایه هفتم

انشا در مورد شب چله در فرهنگ ایرانی

انشا با موضوع شب چله در فرهنگ ایرانی پایه هفتم

پایه هفتم انشا در مورد شب چله در فرهنگ ایرانی

مقدمه:

موضوع انشاء امروز ما راجب شب یلدا است شب یلدا طولانی ترین شب سال است و یک دقیقه از تمام شب های سال بلند تر است که در آن شب کل اقوام به دورهم جمع شده و مشغول خوشگذراندن و ثبت لحظات شاد برای خود ودیگران می باشند.

تنه انشاء:

شب یلدا برای ایرانیان بسیار حائزاهمیت است زیرا در آن شب همه به منزل بزرگ فامیل جمع شده و طبق رسومی که از گذشتگان برجا مانده عمل میکنند یعنی فال حافظ می گیرند.

مراسم شب شعر راه می اندازند، و طبق معمول به زیبا ترین مرحله از مراسم میرسیم که سروآجیل، شیرینی، انار و هندوانه میباشد شب اول زمستان با آن سفره آرایی زیبا و توصیف ناپذیر بسیا زیبا وبیاد ماندنی می شود .

وقتی نزدیک به شب یلدا میشوید انگار شور وشوق عید را در بازار مشاهده میکنید آجیل های داغ و خوشمره، میوه های رنگارنگ، هندوانه های بسیار قرمز و لبوهای داغ که مژده رسیدن شب یلدا را به شما میدهد وشما صفا و صمیمت وخوشحالی مردم و بازاریان را به راحتی میتوانید مشاهده کنید این همه اتفاق زیبای بیاد ماندنی وگرم را شما فقط میتوانید در اولین شب سرد زمستانی تجربه کنید.

انشا در مورد شب چله در فرهنگ ایرانی

نتیجه گیری:

اگر دقت کنید هر کس برای این شب خود را از قبل آماده کرده و هر کسی یک گاری را میکند برای مثال یک نفر هندوانه و انار را با هنرمندی  خاص خود  تزیین میکند و نفر دیگر به چیدمان سفره اهمیت میدهد و …

مطلب پیشنهادی :  انشا جان بخشی به اشیاء توپ فوتبال

خلاصه هرکسی کار خاصی را بر عهده دارد و بزرگترمجلس با نیت پاک و خالص خود فال حافظ را باز کرده و میخواند اینگونه میشود که مراسم را به پایان میرسانیم  روز های پاییزی نفس های آخر خود را میکشد و ما با نزدیک شدن به شب یلدا این مراسم را شرح دادیم.

انشا در مورد شب چله در فرهنگ ایرانیپایه هفتم

گردآوری توسط: مرجع انشا / انشائی

 

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!
برچسب ها
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 + 6 =