دسته‌بندی نشده

انشا در مورد زندگی (زیبا، احساسی و کوتاه)

انشاهای زیبا و ادبی با موضوع زندگی

زندگی معنای بسیار عمیقی دارد. زندگی تعریف ثابت و مشخصی ندارد. برای نوشتن انشا درباره زندگی می توان زندگی را توصیف کرد، درباره زندگی و مرگ نوشت، از زیبایی های زندگی روستایی گفت، زندگی موفق را توضیح داد، درباره زندگی بدون اینترنت نوشت و خیلی چیزهای دیگر. چند اشنا درباره زندگی در ادامه آورده شده که اگر بخوانید حتما می توانید انشاهای زیبای دیگری هم بنویسید.

انشا در مورد زندگی همین لحظه هاست

اگر فکر کنیم که تا الان چند روز و چند سال از زندگی مان گذشته حتما با خود می گوییم چقدر زود گذشت. چه روزهای زیادی را پشت سر گذاشتیم و چقدر بعضی از روزهایمان شبیه هم بوده است. همه ما می توانستیم زندگی بهتری داشته باشیم، اگر تلاش بیشتری می کردیم، اگر از لحظه های زندگیمان بیشترین استفاده را می کردیم. زندگی شاید صد سال طول بکشد اما به سرعت برق و باد می گذرد. پس باید قدر زندگی و لحظاتی که خدا به ما هدیه داده را بدانیم.

چند سال آخر زندگی که پیر می شویم شاید قادر به انجام خیلی از کارها نباشیم. پس تا وقتی پاهایمان توان راه رفتن دارند باید از زندگیمان لذت ببریم و قدر نعمت های خدا که در اختیار ما قرار داده را بدانیم. باید بیشتر در کنار پدر و مادر و خواهر و برادر و عزیزانمان باشیم. باید بیشتر مسافرت برویم.

زندگی را باید عمیق زندگی کرد. نوشیدن چای در کنار خانواده، دیدن لبخند پدر بعد از موفقیت ما، دیدن خوشحالی مادر، حس کردن بوی باران، دیدن شکوفه درختان در بهار و خیلی چیزهای دیگر همه از زیبایی های زندگی هستند. نباید از کنارشان ساده رد شیوم و باید بدانیم که زندگی همین لحظه هاست.

انشا درباره زندگی احساسی

مواظب همدیگه باشیم، از یه جایی بــه بعد دیگه بزرگ نمیشیم؛ پیر میشیم، از یه جایی بــه بعد دیگه خسته نمیشیم؛ می بُرّیم، از یه جایی بــه بعد دیگه تکراری نیستیم؛ زیادی هستیم، پس قدر خودمون، خانواده مون، دوستانمونو، زندگیمونو و کلا حضور خوشرنگ مون رو تو صفحهء دفتر وجود بدونیم. محبت تجارت پایاپای نیست، چرتکه نیندازیم که من چه کردم و تو در مقابل چه کردی! بیشمار محبت کنیم. حتی اگر به هردلیلی کفه ترازوی دیگران سبک تر بود

دل آدم،گاهی گرم می شود چه ساده، به یک دلخوشی کوچک، به یک احوالپرسی ساده، به یک دلداری کوتاه، به یک تکان سر یعنی تو را می فهمم،  به یک گوش دادن خالی بدون داوری!

به یک همراهی شدن کوچک، به حتی یک همراهی کوتاه ممتد، به یک پرسش روزگارت چگونه است؟ به یک دعوت کوچک به صرف یک فنجان قهوه، به یک وقت گذاشتن برای تو، به شنیدن یک من کنارت هستم، به یک هدیه ی بی مناسبت، به یک غافلگیری، به یک خوشحال کردن کوچک، به یک شاخه ی گل، دل آدم گاهی چه شاد است، به یک فهمیده شدن درست! به یک لبخند، به یک سلام! به یک تعریف، به یک تایید، به یک تبریک!

و ما چه بی رحمانه این دلخوشی های کوچک و ساده را از هم دریغ می کنیم و تمام محبت و دوست داشتنهایمان را گذاشته ایم کنار، تا به یک باره آنها را از پس مرگ نثار هم کنیم، چه بی رحمانه!

هیچ روز خوبی در راه نیست، روز خوب که در نمیزنه بیاد داخل! روز خوب که سر برج نیست خود بخود البته گاهی باناز و کرشمه بیاد! قبض آب و برق و…. نیست که وقت و بیوقت وقتی خسته از سر کار برمیگردی از شکاف در آویزون باشه! روز خوب را باید ساخت، باید نوازشش کرد، باید آراست وپیراست، باید به گیسوهاش گلهای وحشی صحرایی زد، باید عطر دلخواهش رو خرید.

گل دلخواهش رو روی میز گذاشت، شعر دلخواهش رو سرود، باید نازش را کشید، برویش خندید، روز خوب را باید خلق کرد و بعد در آغوش آرام یک روز خوب لذت دنیا را چشید!

از هیچ وضعیتی ناراحت نباشید تا وزن و سنگینی خودش را از دست بدهد. وقتی به اندیشه های منفی توجه می کنیم، به آنها پروبال می دهیم. بی اعتنا به ظاهر امور، جوری وانمود کنید که انگار همه چیز دارد به نحوی جادویی مطابق میل شما پیش می رود! همه ی اندیشه های مربوط به ترس، شکست، نفرت، و بدخواهی مانند علف های هرز یک باغ هستند که باغبان آنها را نکاشته و نمی خواهد. پس همه هدف خود را با دیدی مثبت، روی نتجه نهایی متمرکز کنیم .

انشا درباره زندگی زیباست اگر

زندگی زیباست اگر نگاهمان نیز زیبا باشد. بعضی وقت ها ممکن است مشکلات و اتفاق های روزمره باعث شود که زیبایی های اطرافمان را فراموش کنیم اما باید با یادآوری نکات مثبت زندگی به خودمان دوباره انگیزه بگیریم. بعضی وقت ها این خود ما انسان ها هستیم که زندگی را برای خودمان سخت می کنیم. مثلا به جای اینکه از لحظه هایی که در آن حضور داریم لذت ببریم دائما اعتراض می کنیم و همش در حال قر زدن می باشیم. ما فقط یکبار حق استفاده از این دنیا را داریم پس چه بهتر که از آن به شادی استفاده کنیم و مسیر نشاط و شادابی را انتخاب کنیم.

زندگی زیبا است اگر بتوانم به تک تک هدف هایی که در ذهنم دارم برسم، مادر و پدرم را خوشحال کنم و اینکه فرد مفیدی برای اطرافیان و جامعه باشم. چه خوب است که ما انسان ها گذشت داشته باشیم و کینه ها را از دل خود بیرون بریزیم زیرا اینطور چیزها باعث می شود عمر انسان کوتاه تر شده و هر لحظه آرزوی شکست برای دیگران را داشته باشد. خیلی خوب است اگر برای هم دوستی خالص و پاک باشیم.

زندگی زیباست اگر توانم باشد که یک دل را از شکستن باز دارم، به بیهودگی زندگی نخواهم کرد
اگر یارای آن داشته باشم که یک تن را از رنج برهانم یا دردی را تسکین بخشم یا انسانی تنها را یاری کنم که دیگر بار بسوی شادی باز گردد به عبث زندگی نخواهم کرد!

زندگی زیباست اگر جای دانه هایت را که روزی کاشته ای فراموش کردی، باران روزی به تو خواهد گفت کجا کاشته ای “پس نیکی را بکار، بالای هر زمینی… و زیر هر آسمانی…. برای هر کسی… “ تو نمیدانی کی و کجا آن را خواهی یافت!! که کار نیک هر جا که کاشته شود به بار می نشیند، اثر زیبا باقی می ماند، حتی اگر روزی صاحب اثر دیگر حضور نداشته باشد.
بیشتر بخوانید: انشا با موضوع زندگی بدون اینترنت

انشا کوتاه درباره زندگی من

یادش بخیر، بچه که بودیم دل دردهایمان را به یک زبان می گفتیم همه می فهمیدند، بزرگ که شدیم درد دل ها را به صد زبان می گوییم کسی نمی فهمد. دلتنگ کودکیم یادش بخیر قهر می کردیم تا قیامت و لحظه ی بعد قیامت می شد، اما نه کاش همیشه کودک می ماندیم تا به جای دلهایمان، سر زانوهایمان زخمی می شد، براستی کاش همچون کودکی تنها غصه یمان شکستن نوک مدادمان بود، دل بسته به سکه های قلک بودیم، دنبال بهانه های کوچک بودیم رویای بزرگ تر شدن خوب نبود ای کاش تمام عمر کودک بودیم و کاش در کودکی می ماندیم آنجا که تنها تلخی زندگیمان، شربت تبمان بود. تازه دارم حکمت بازی های کودکی را می فهمم “زوووووو” تمرین این روزهای نفسگیر بود و اما امروز پشت کدامین مغازه پا بکوبیم که برایمان آرامش بخرند!

چرا خوشبخت بودن مشکل است؟! چون از رها کردن چیزهایی که باعث غمگینی ما می شود، سرباز می زنیم! چون کلید خوشبختی خودمان را، در جیب دیگران قرار داده ایم و باور نداریم که کلید خوشبختی ما در دستان خودماست! کلید خوشبختی، درک این واقعیت است که آنچه برای شما رخ می دهد مهم نیست بلکه چگونگی پاسخ شما ست که اهمیت دارد. در حقیقت خوشبخت کسی نیست که مشکلی ندارد بلکه کسی است که با مشکلاتش، مشکلی ندارد…!

مشاهده بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

98 − 93 =